Si te gatuajme embelsira revani

[ASKDEEIPSNPPET-21-23] Faleminderit e nderuar mike per miresjelljen dhe qe na ndiqni dhe na kushtoni vemendjen tuaj. Pershendetje. Receta gatimi nga me te vjetrat, tradicionalet(te gjysheve tona) deri ne recetat e gatimit me te sofistikuara dhe moderne. Shume receta te thjeshta dhe te shpejta do te vijne prane jush ne ditet me pak kohe per te gatuar. JA DHE NJE RECETE E THJESHTE (HEHE,PERVEC PASTRIMIT TE PESHKUT..). Kjo eshte nje recete qe vjen nga Kosova:. Perberesit: * 10 vezë të freskëta fshati * 10 lugë sheqer * 10 lugë miell. Te gjitha ne amvisat çdo dite vrasim mendjen se çfare do te gatuajme,madje duket aq gje serioze sa ndonnjehere une pyes veten çfare do te shpik sot:)? Kjo sepse jo gjithmone kemi ne frigorifer ingredientet e nevojshem per gjerat qe kemi ne mendje.Atehere per t'u ardhur ne ndihme ne menyre sa me efikase une po ju shkruaj ketu nje menu javore(çdo jave nje te re,te pakten per nje muaj) te ciles do i vije nga pas lista e ushqimeve qe do tu duhet te blini * dhe me pas recetat. Supe me kos dhe leng mishi te koncentruar. faleminderit për recetat tuaja më kan ndihmuar shum.ju lutem na shkruani përsëri të tilla receta.janë të thjeshta dhe të kuptushme.respekte. Hallva eshte nje embelsire e perhapur dhe e njohur ne gjithe shqiperine, me ndryshimin qe çdo zone ka menyren e vet te personalizuar. Pra. Sherbeti pasi të fillojë të vlojë, vazhdon zierjen edhe. patllexhane turshi te mbushur me speca dhe karota. 1KG MISH VICI PRERE NE COPA TE VOGLA SI PER TASQEBAP. FILETO DERRI (NE BAZE TE NUMRIT TE PERSONAVE NE FAMILJE). - miell 3 gota uji - sheqer 1 gotë uji - mjaltë 2-3 lug. Te gjitha ne amvisat çdo dite vrasim mendjen se çfare do te gatuajme,madje duket aq gje serioze sa ndonnjehere une pyes veten çfare do te s. Trilece eshte nje embelsire me shije te rafinuar.nuk ka origjine te mirefillte shqiptare edhe nga vete emri tres leches tregon qe eshte me. çervish me mish pule dhe pete te pjekura. Ju lutem doja receten e panakotes.flm mese Leni mundesi. Kjo recete gatimi eshte embelsire karakteristike e zones se Elbasanit. Recetat me te klikuara dhe me te komentuara ne faqen tone facebook. Për brumin: - miell 3 gota uji - gjalpë 1 gote - vezë 1 kokërr ose 2 të v.